KURS ROBOTYKI

O! To Robot

Poziom zaawansowania I - podstawowy
dla dzieci w wieku 10 -14 lat

Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy jedyny w swoim rodzaju kurs z robotyki pod nazwą
O! To Robot

Celem zajęć jest pokazanie młodym ludziom, że robotyka może być wspaniałą przygodą, rozbudzeniem własnej pasji czy hobby, a w przyszłości być może satysfakcjonującym zawodem z perspektywami.

Razem z dziećmi pracujemy na zestawach Lego Mindstorms EV3, gdzie na bazie gotowych jak i własnych pomysłów tworzymy projekty i budujemy wspaniałe roboty.
W czasie zajęć uczestnicy pracują w dwuosobowych zespołach pod okiem instruktora mając do dyspozycji zestaw lego oraz laptopa z oprogramowaniem niezbędnym do stworzenia a następnie uruchomienia robota. Na każdych zajęciach kursanci otrzymują zadanie i wspólnie opracowują założenia aby skonstruować, a następnie zaprogramować robota w taki sposób, by go ożywić i włączyć do udziału w zabawach i konkursach.

Ale roboty to nie tylko Lego Mindstorm. Poznamy jego mniejszych kolegów, nauczymy Ozoboty szukania drogi w labiryntach. Razem z kotem Scratchem stworzymy interaktywne gry, rozpoczniemy zdobywanie kosmosu. Tam, razem z księżniczką Leya i Luckiem Skywalkerem, przy pomocy R2D2, BB-8 i C3PO powstrzymamy Imperium. Będziemy umieli zorganizować wyścigi autonomicznych pojazdów, podnosić wszelkiego rodzaju przedmioty, zabezpieczać swoje pomieszczenia przed wtargnięciem intruzów, tworzyć automaty ułatwiające nam i naszym rodzicom życie....

 

Program „O! to Robot” jest tak skonstruowany aby dzięki uczeniu się przez zabawę dziecko rozwinęło swoje zainteresowania i umiejętności z zakresu:

  • matematyki,

  • automatyki,

  • mechanik,

  • informatyki.

W trakcie zajęć pobudzamy i rozwijamy zdolności logicznego myślenia u dzieci, kształtujemy  kreatywne podejścia do zagadnień, pobudzamy wyobraźnię przestrzenną a tym samym wpływamy na rozwój osobisty, rozwój kreatywności i logicznego myślenia oraz myślenia abstrakcyjnego a także uczymy porządku i systematyczności.
Warsztaty „O! to Robot” to po prostu świetna kształcąca zabawa.

Kurs obejmuje 24 godziny dydaktyczne tj. 12 spotkań po 2 h.

 

Spotkania odbywają się raz w tygodniu w piątki w godzinach 17-19.

 

Grupy : do 10 0sb w wieku 10-14 lat.
Kontakt - 733278182

Kurs robotyki O! To Robot

Języki obce

 

 

 

JĘZYKI OBCE DLA DZIECI

- ANGIELSKI

- NIEMIECKI

- CHIŃSKI

 

 

Mały podróżnik kurs dla dzieci w wieku 4 -7 lat

 

Odkrywanie świata poprzez naukę języków obcych ( opcjonalnie język angielski, niemiecki, chiński) to fascynującą nauka komunikowania się z wykorzystaniem metody czytania Glenna Domana.

 

Przekonasz się, jak w przyjemny sposób Twoje dziecko doświadcza stawiania pierwszych kroków z językiem obcym (do wyboru: język angielski, niemiecki lub chiński). Dowiesz się, jak dzięki odpowiednim zabawom dzieci mogą szybko nauczyć się komunikować się w języku obcym. Podczas wirtualnych wypraw mali podróżnicy nauczą się słówek i wyrażeń przydatnych w codziennych sytuacjach, gdyż będą się ich uczyć poprzez zabawę w kontekście danej sytuacji, co sprzyja ich zapamiętywaniu.

 

Dlaczego warto?

 

 

  • Badania dowodzą, że to właśnie dzieci w wieku przedszkolnym mają największe zdolności wykorzystywania partii mózgu odpowiedzialnych za naukę języków. Język obcy w wieku przedszkolnym  jest dobrym początkiem osłuchania się malucha z językiem.

  • Sięgamy po narzędzia, które aktywizować będą wszystkie zmysły dzieci. Tak więc zajęcia będą przeplatać różnego rodzaju aktywności: słuchanie, śpiew, zabawę, prace plastyczne. Do nauki wykorzystujemy  realne przedmioty z ich otoczenia, które będą mogli nie tylko oglądać, ale też dotykać czy smakować.

  • Naszym trenerem jest nauczycielka na co dzień ucząca języków obcych w szkołach podstawowych, absolwentka uczelni wyższej w Berlinie  „Freie Universiät Berlin”, która dzięki edukacji zagranicznej doskonale wie jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu wartości i zaangażowania w naukę języków obcych.

  • Podczas cotygodniowych spotkań (każde po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się poprzez empirycznie doświadczanie, gry i zabawy oraz eksperymenty naukowe. Ogromną zaletą kursu jest wykorzystanie metody Glenna Domana wspierającą w sposób najbardziej efektywny naukę czytania.

 

 

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

 

* Twoje dziecko polubi językowe lekcje i dzięki temu ma szanse zaprzyjaźnić się z językiem obcym na całe życie

* Twoje dziecko rozpocznie niesamowitą przygodę z językiem obcym. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!

* Czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”!

* Twoje dziecko nabierze pewności siebie – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!

* Dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy poprzez gry i zabawy.

* Utrwalona chęć nauki  języka obcego pozostanie z nim na całe życie!

 

 

 

 

 

 

ZAPISY na rok szkolny 2019/2020 rozpoczęte!

Tel. 733278182

biuro@AkademiaNauki-Koszalin.pl

Zapisz się na lekcję pokazową wraz ze swoim dzieckiem aby zobaczyć jak realizujemy proces dydaktyczny.

https://evenea.pl/event/lekcjepokazowe/


Zapraszamy rodziców wszystkich dzieci,
które chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z językami obcymi.

 

 

Naszym trenerem jest lektor języka chińskiego i niemieckiego mgr Urszula Julia Gajdecka absolwentka zagranicznej uczelni wyższej „FREIE UNIVERSITÄT BERLIN” 

a także absolwentka studiów o kierunku “Przygotowanie pedagogiczne z edukacją  spersonalizowaną“ ( Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie).

 

Od kilku lat trenerka Akademii Nauki Koszalin w obszarach programów “Mały Odkrywca” i “Mądre Dziecko”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Liczebność grupy minimum 4 osoby max 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niepubliczna Placówka Oświatowa
Akademia Nauki Koszalin

ul. St. Staszica 38
Koszalin
+48 733 278 182
+48 697 709 556
e-mail: biuro@akademianauki-koszalin.pl