MAŁY ODKRYWCA "PRZYGODA NA BEZLUDNEJ WYSPIE"/"DOBRZY KOSMOPIRACI"

Czy wiesz, że Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się szybciej niż jakikolwiek dorosły. Gdybyście dzisiaj wyjechali do Japonii, kto z was szybciej nauczyłby się języka japońskiego, Ty czy twoje dziecko? Dzieje się tak dlatego, że teraz w mózgu dziecka rozwijają się jego najważniejsze funkcje umysłowe. To, jak zostaną one wykształcone, będzie miało wpływ na jakość uczenia się w szkole, która przecież jest tuż, tuż… Dlatego jest to doskonały czas na rozpoczęcie zabaw, które rozwiną zdolności Twojego maluszka.
Program Mały Odkrywca „Przygoda na bezludnej wyspie” jest przygotowany specjalnie na potrzeby 5 latków a program "Dobrzy Kosmopiraci" na potrzeby  6 - latków, którzy za chwilę postawią swoje pierwsze kroki w szkole.

Głównym celem zajęć, jest nauka czytania przez zabawę. Dzieci na zajęciach przeżywają ciekawe przygody, o których później czytają w swoich książeczkach. Ich pierwsze kroki na „ścieżce czytania” kojarzą się z zabawą i przyjemnością, dlatego mali absolwenci naszych kursów, bardzo lubią czytać, a to zawsze przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację. To nie jest przypadek, że najlepsi uczniowie w szkole najlepiej czytają.

Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole.
Program Mały Odkrywca „Przygoda na bezludnej wyspie” jest to logicznie skonstruowana gra przygodowa, w której Dzieci bawią się w podróżników, którzy znaleźli się na tajemniczej wyspie. Tam znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni. W ten sposób rozpoczyna się ich niezwykła wyprawa po epokach i kontynentach ale również podróż w świat wyrazów, książek i eksperymentów naukowych.

Mali odkrywcy odwiedzą różne zakątki świata i poznają kulturę oraz obyczaje żyjących tam ludzi. Na kursie nie zabraknie ciekawej wiedzy, fascynujących książeczek i wyzwań, które rozwiną charakter małych podróżników.

Dzieci dowiedzą się jak żyli ludzie pierwotni, kim byli rycerze, dlaczego ptak lata, jak zbudowany jest jego szkielet i pióra, kim jest astronom i astronauta, co bada paleontolog i samodzielnie zbadają właściwości powietrza, wody czy dwutlenku węgla. Odkryją poprzez eksperymenty i naukowe badania tajemnice dźwięku i światła.

Uczestnictwo w programie i w specjalnie skonstruowanych grach i zabawach rozwinie nie tylko umiejętność czytania ale również cechy, takie jak poczucie własnej wartości, rozwojowość, optymizm, entuzjazm, czy ciekawość, które są niezbędne, żeby dobrze radzić sobie w szkole.
Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę Metodą Zaangażowania Emocjonalnego dla dzieci w wieku 5 i 6 lat.
„Umiem coś ekstra!” - świat wyrazów i książeczek
Dlaczego warto?
Dzięki przygodzie na bezludnej wyspie twoje dziecko nauczy się czytać i znacznie więcej…:
Twoje dziecko rozwinie swój niezwykły potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

Rozwojowość i poczucie własnej wartości – twoje dziecko dowie się, że inteligencję można rozwijać a dzięki ćwiczeniom mózg staje się bystrzejszy, gdyż tworzy nowe połączenia między neuronami. Oczywiście opowie o tym dzieciom Zaczarowany Zajączek, który potrafi mówić o rzeczach trudnych w sposób bardzo dla nich zrozumiały (jeśli przyjdziesz na lekcję pokazową dowiesz się, co naukowcy odkryli u dzieci czteroletnich i jaki to miło związek z ich wiedzą o mózgu).

Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki eksperymentom maluch sam się o tym przekona, a pomoże mu w tym Zaczarowany Zajączek. Dzięki eksperymentowaniu maluszki rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania i myślenia. Przygotuj się na to, że Twoje małe dziecko nie raz zaskoczy cię swoją wiedzą na temat otaczających nas zjawisk!

Gry integracyjne i dramy – twoja pociecha będzie chętnie i z zainteresowaniem uczestniczyć w zajęciach przede wszystkim dlatego, że cały czas świetnie się będzie bawić. W Akademii Nauki, dzieci nowych umiejętności uczą się w sposób naturalny - niejako “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier.

Zabawa w czytanie Metodą Zaangażowania Emocjonalnego - to coś czego Twoje dziecko nie doświadczy w przedszkolu. Wykorzystując osiem specjalnie przygotowanych książeczek będziemy bawić się z Twoim dzieckiem wyrazami, wyrażeniami i literkami, dzięki czemu z radością i bez wysiłku nauczy się czytać. Maluchy przeżywają przygody, o których później czytają w książeczkach, dzięki temu chętnie po nie sięgają.

Przedszkolaki uczone czytania we wczesnym dzieciństwie, w przyszłości czytają znacznie sprawniej niż ich rówieśnicy. Nie mają również żadnych problemów z nauką w szkole, kiedy już do niej pójdą :)

Czytające przedszkolaki mają poczucie, że potrafią robić „coś extra” i czerpią z tego dużo radości.

Dziecko nauczy się współpracy innymi, a wszystko to poprzez gry i zabawy.

Maluch zainteresuje się światem fizyki i chemii. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować a utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!

Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że za kilka lat, chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

W tym wieku dzieci mają dużą łatwość uczenia się, nic nie jest dla nich trudne!

Jak wygląda kurs?
Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).
 

Zadzwoń do nas i umów się na lekcję!
 

Zadzwoń: 733 278 182


Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.

Informacje na temat terminów lekcji pokazowych znajdziesz tutaj:

Warsztaty dla rodziców
Rodzice dzieci biorących udział w kursie, również mogą rozwijać swoje kompetencje i umiejętności. Proponujemy Państwu udział w bardzo ciekawych warsztatach rozwojowych, na których będziemy przybliżać ciekawe zagadnienia związane z psychologią dziecka i rodzica. Uczestnicy tych warsztatów, bardzo je sobie cenią.
Kurs składa się z 56 lekcji podzielonych na  28 spotkań po 2 lekcje. Spotkania odbywają się raz w tygodniu.


Zajęcia rozpoczynają się w ostatnim tygodniu września lub na początku października.

Harmonogram zajęć i zapisy

Serdecznie zapraszamy!
Niepubliczna Placówka Oświatowa
Akademia Nauki Koszalin

ul. St. Staszica 38
Koszalin
+48 733 278 182
+48 697 709 556
e-mail: biuro@akademianauki-koszalin.pl