Kiedy czytasz książkę, w Twoim mózgu, pobudzone są miliony neuronów, które tworzą w umyśle wyobrażenie czytanych treści. Dlatego czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń stymulujących mózg. Czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć i umiejętność myślenia. Osoby, które są oczytane dysponują większą wiedzą i mają bogatsze słownictwo. Sprawnie czytający nastolatek zazwyczaj dużo lepiej radzi sobie w szkole niż ktoś, kto z czytaniem ma problemy. W związku z tym mniej jest też narażony na szkolny stres.
Dzięki specjalnie skonstruowanemu treningowi ze wskaźnikiem, kursanci rozwijają pamięć, poszerzają swoje pole widzenia i gimnastykują oczy. Biegłe czytanie to ćwiczenie prawidłowych nawyków czytelniczych. Regularne wykonywanie ćwiczeń pod okiem trenera sprawia, że czytanie staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Kursanci nie tylko zaczynają czytać szybciej, ale poprawiają również swoje rozumienie czytanego tekstu.
Ale to nie wszystko…
Wszystkie czytanki w programie, poparte są badaniami z obszarów psychologii i neurobiologii. W trakcie zajęć, grupa dyskutuje o przeczytanych tekstach, odnosi je do swoich doświadczeń i przeżyć. To sprzyja nauce myślenia, wrażania swoich opinii i sztuce dyskusji. Sprawia też, że nastolatki zaczynają lubić trening czytania i doceniają jego praktyczny wymiar.
W ramach Klubu Książki młodzi uczniowie przedstawiają książki, które przeczytali i inspirują się wzajemnie do czytania. Jeden od drugiego, „zarażają” się pasją do czytania.
Przed nastolatkami w 7 i 8 klasie pojawiają się nowe wyzwania związane z bliskim przejściem na wyższy etap edukacji, gdzie znów pojawią się nieznane dotychczas przedmioty i nauczyciele. Dlatego to bardzo dobry czas na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Uczestnicząc w kursie, młody nastolatek będzie opanowywać kluczowe dla tego wieku kompetencje i umiejętności.
Dzięki uczestnictwu w zajęciach, Twój nastolatek:
2. Techniki pamięciowe
3. Koncentracja
Trójstopniowa technika regulacji
Jest to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst, gdyż odwzorowują schemat szlaków skojarzeniowych w mózgu. Wykonanie ich jest zajęciem bardzo kreatywnym i zajmuje niewiele czasu. Umiejętność tworzenia Map Myśli będzie procentować nie tylko w szkole podstawowej, ale również na dalszych etapach edukacji. Wielu licealistów i studentów uważa Mindmapping za jedną z najważniejszych technik skutecznego uczenia się.
1. Technika robienia Map Myśli
Nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa, angażująca i bardzo efektywna. Podniesie nie tylko sprawność czytania, ale również zrozumienie czytanych treści. Dzięki dyskusjom o czytanych tekstach i książkach, czytanie może stać się jego pasją.
Wykształci postawę rozwojową, która zwiększa poczucie własnej wartości, wyzwala skłonność do podejmowania wyzwań i wiarę w siebie.
Dzięki grom i zabawom, Twój nastolatek odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy w grupie.
Program psychologiczny, przygotowany z myślą o problemach okresu dojrzewania, wyposaża młodych adolescentów w wiedzę o emocjach, silnej woli itp. W programie dużo technik pracy z emocjami, celami, wartościami i nastawieniem.
Polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić. Nauczy się szybkich i efektywnych metod zapamiętywania nowych rzeczy i nielinearnego notowania.
Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).
Zadzwoń: 733 278 182
Nasz sekretariat chętnie odpowie Ci również na wszelkie inne pytania dotyczące naszych kursów.
Informacje na temat terminów lekcji pokazowych znajdziesz tutaj: