Rozwój dziecka

KURS ROBOTYKI

O! To Robot

Poziom zaawansowania I - podstawowy
dla dzieci w wieku 10 -14 lat

Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy jedyny w swoim rodzaju kurs z robotyki pod nazwą
O! To Robot

Celem zajęć jest pokazanie młodym ludziom, że robotyka może być wspaniałą przygodą, rozbudzeniem własnej pasji czy hobby, a w przyszłości być może satysfakcjonującym zawodem z perspektywami.

Razem z dziećmi pracujemy na zestawach Lego Mindstorms EV3, gdzie na bazie gotowych jak i własnych pomysłów tworzymy projekty i budujemy wspaniałe roboty.
W czasie zajęć uczestnicy pracują w dwuosobowych zespołach pod okiem instruktora mając do dyspozycji zestaw lego oraz laptopa z oprogramowaniem niezbędnym do stworzenia a następnie uruchomienia robota. Na każdych zajęciach kursanci otrzymują zadanie i wspólnie opracowują założenia aby skonstruować, a następnie zaprogramować robota w taki sposób, by go ożywić i włączyć do udziału w zabawach i konkursach.

Ale roboty to nie tylko Lego Mindstorm. Poznamy jego mniejszych kolegów, nauczymy Ozoboty szukania drogi w labiryntach. Razem z kotem Scratchem stworzymy interaktywne gry, rozpoczniemy zdobywanie kosmosu. Tam, razem z księżniczką Leya i Luckiem Skywalkerem, przy pomocy R2D2, BB-8 i C3PO powstrzymamy Imperium. Będziemy umieli zorganizować wyścigi autonomicznych pojazdów, podnosić wszelkiego rodzaju przedmioty, zabezpieczać swoje pomieszczenia przed wtargnięciem intruzów, tworzyć automaty ułatwiające nam i naszym rodzicom życie....

 

Program „O! to Robot” jest tak skonstruowany aby dzięki uczeniu się przez zabawę dziecko rozwinęło swoje zainteresowania i umiejętności z zakresu:

  • matematyki,

  • automatyki,

  • mechanik,

  • informatyki.

W trakcie zajęć pobudzamy i rozwijamy zdolności logicznego myślenia u dzieci, kształtujemy  kreatywne podejścia do zagadnień, pobudzamy wyobraźnię przestrzenną a tym samym wpływamy na rozwój osobisty, rozwój kreatywności i logicznego myślenia oraz myślenia abstrakcyjnego a także uczymy porządku i systematyczności.
Warsztaty „O! to Robot” to po prostu świetna kształcąca zabawa.

Kurs obejmuje 24 godziny dydaktyczne tj. 12 spotkań po 2 h.

 

Spotkania odbywają się raz w tygodniu w piątki w godzinach 17-19.

 

Grupy : do 10 0sb w wieku 10-14 lat.
Kontakt - 733278182

Kurs robotyki O! To Robot

Język chiński

 

 

Panda kinder

Nauka języka chińskiego dla dzieci

 

 

 

 

Spektrum  - Koszalin

ul Jantarowa 26

+48 535 895 551

+48 697 709 556

e-mail biuro@spektrum-szkolenia.pl

www.spektrum-szkolenia.pl

 

 

Niepubliczna Placówka Oświatowa
Akademia Nauki - Koszalin

ul Mieszka I 30

+48 733 278 182

+48 697 709 556

e-mail biuro@akademianauki-koszalin.pl

 

Centrum Szkoleń i rozwoju kadr