Rozwój dziecka

GIMNAZJALISTA Z KLASĄ
– Program rozwoju dla młodzieży gimnazjalnej

 

Gimnazjaliści… bystrzy, inteligentni, zaskakujący swoimi opiniami. Stoją wobec nowych wyzwań, jakie stawia przed nimi szkoła i rówieśnicy. I maksymalnie zainteresowani tym, czego doświadczają w okresie dorastania. Z wielką chęcią uczestniczą we wszelkiego rodzaju warsztatach, które pomagają im budować własny wizerunek, poznawać własne emocje i uczucia.

Kurs jest dopasowany do potrzeb i problemów gimnazjalistów.

 

Najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć, oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dzięki opanowaniu nawyków „naturalnego uczenia się”, nauka staje się łatwiejsza, daje więcej radości, a młodzi gimnazjaliści zyskują większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, sprawnie organizują materiał, którego się uczą, zaczynają biegle czytać oraz szybko zapamiętują potrzebne im informacje. Wprawiają się w robieniu uporządkowanych notatek, z których łatwiej powtarzać wiadomości. Rozwijają pamięć, dzięki czemu nauka i przygotowanie się do klasówki zajmuje mniej czasu i jest przyjemniejsze.

 

Wszystkie poznane techniki uczenia się dzieci przetrenowują na specjalnie przygotowanych formularzach pracy. Formularze te zawierają wiedzę z zakresu gimnazjum – dziecko trenuje i uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Dzięki temu łączymy trening z przygotowywaniem się do lekcji. Bywało tak, że dziecko na zajęciach nauczyło się tego, co później miało na lekcji i dzieląc się wiedzą, otrzymywało pochwałę :)

Ten sposób pracy przygotowuje również dzieci do lepszego rozwiązywania testów gimnazjalisty.

 

Uczestnicy kursu poznają własny styl uczenia się. Jednym z ważniejszych elementów na kursie jest również autoprezentacja, dzięki której dzieci uczą się „sprzedawania” swojej wiedzy i rozwijają umiejętność wypowiadania się na forum klasy. Praca z naszym podręcznikiem rozwija dzieci intelektualnie.

 

Bardzo ważnym elementem kursu jest sprawne czytanie. Dzieci odbywają regularny trening prawidłowych nawyków czytelniczych. Podnoszą sprawność czytania, co umożliwia im większe zrozumienie i zapamiętanie czytanych treści. To istotne, gdyż to czytanie decyduje w dużej mierze o ocenach szkolnych. Czytanie pobudza miliony neuronów w mózgu, stymuluje ich rozwój, polepsza wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dzieci jest przeogromna...

 

Ważnym elementem kursu jest rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Biorą one udział w różnorodnych grach i zabawach dramowych. Pomaga to nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Podczas zajęć wskazujemy dzieciom ich mocne strony i talenty. Dzieci utwierdzają się w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i mogą poradzić sobie z nowymi sytuacjami. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawić czoło wyzwaniom szkolnym, oraz otwierają na bliskie relacje rówieśnicze.

 

Program kursu oparty jest na kanwie gry fabularnej. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której przeżywają emocjonujące przygody a równocześnie rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Stając przed wyzwaniami uczą się jak radzić sobie z emocjami, doświadczają swoich mocnych stron a przez to ugruntowują w sobie przekonanie „poradzę sobie”. Gra zwiększa motywację dzieci i sprawia, że bardziej angażują się one w treningi i w to, co dzieje się na zajęciach.

 

W tym roku, wprowadziliśmy na zajęcia nowatorską grę edukacyjną „Gniew Smoka”.

Jeśli dziecko stanie przed wyborem, czy uczyć się matematyki czy zagrać w Gniew Smoka, na 100% dziecko wybierze grę :)

Każde dziecko, które rozpoczyna Kampanię przeciw smokom, rozpoczyna również naukę matematyki historii i ortografii. Aby zdobyć skarby smoka, bohater musi udzielać poprawnych odpowiedzi umieszczonych na kartach monet w talii skarbów. Zdobyte monety, dziecko wymienia na ekwipunek, dzięki któremu może przystąpić do walki ze smokiem. Wygrany pojedynek daje bohaterowi „łzę smoka” a wraz z nią, bogactwo i sławę. A wszystko to musi się odbyć, zanim przesypie się ostatnie ziarnko piasku w klepsydrze...

Ta gra sprawia, że dzieci uczą się z pasją i zaangażowaniem oraz rozwijają umiejętność rozwiązywania testów pod presją czasu. Jeszcze nie było takiej gry, która tak szybko pomagała dzieciom opanować umiejętności szkolne!

 

Dzięki atmosferze akceptacji dla możliwości dziecka oraz ich różnorodności, dzieci łatwo i szybko się uczą. Małe grupy sprzyjają bezpośredniemu i bliskiemu kontaktowi trenera z każdym dzieckiem. Takie warunki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a nowo zdobyte wiadomości

i umiejętności przekładają się na lepsze oceny w szkole.

 

Program przewiduje 26 spotkań dla dzieci, raz w tygodniu 2 x po 60 min.
Program obejmuje również 4 warsztaty dla rodziców (4 spotkania po 2 godz.), na których przybliżamy zagadnienia związane z psychologią dziecka. 

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!

 

szybkie czytanie

Gimnazjalista z klasą
kurs dla młodzieży gimnazjalnej

Spektrum  - Koszalin

ul Jantarowa 26

+48 535 895 551

+48 697 709 556

e-mail biuro@spektrum-szkolenia.pl

www.spektrum-szkolenia.pl

 

 

Niepubliczna Placówka Oświatowa
Akademia Nauki - Koszalin

ul Mieszka I 30

+48 733 278 182

+48 697 709 556

e-mail biuro@akademianauki-koszalin.pl

 

Centrum Szkoleń i rozwoju kadr