Rozwój dziecka

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na cykl darmowych szkoleń warsztatowych organizowanych już po raz piąty w Koszalinie, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców korzystających z naszych usług w ramach Akademii Nauki ale także mają swoich stałych zwolenników wśród edukatorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów.

 

Głównym celem Festiwalu jest poszerzenie świadomości oraz sprowokowanie działań w kierunku umiejętnego budowania wsparcia dla dziecka, tak aby miało szansę pełniej korzystać z szerokiego wachlarza swoich olbrzymich możliwości i lepiej radziło sobie i w szkole, i w życiu wykorzystując optymalnie proces nauczania i uczenia się.

 

Poszukamy także odpowiedzi na pytania ,,Jak powinna wyglądać współczesna edukacja?" oraz ,,Jak działać by nasza praca była skuteczna i odpowiadała na rzeczywiste potrzeby dzieci i młodzieży?".

 

W tym roku zmieniamy konwencję przedsięwzięcia aby jeszcze bardziej dostosować tematykę do potrzeb i oczekiwań uczestników szkoleń.

Dlatego zamiast jednego warsztatu zapraszamy Was na Festiwal, gdzie przez dwa dni będzie można skorzystać bezpłatnie z cyklu warsztatów z ekspertami z zakresu psychologii, pedagogiki i neurodydaktyki.

Poza tym będą zorganizowane punkty doradztwa z obszarów profilaktyki zdrowia, w tym gimnastyki korekcyjnej, logopedii oraz EEG Biofeedback.

Uczestnicy także będą mogli zapoznać się z ofertą pomocy edukacyjnych do kreatywnego wspierania dziecka w rozwoju.

 

Tegoroczny festiwal jest skierowany do rodziców, opiekunów, pedagogów, nauczycieli i tych wszystkich dla których ważny jest rozwój dzieci w zakresie społeczno-emocjonalnym i zdrowotnym, w tym uwrażliwienie na potrzeby rodzin.

 

Szczególnie ważnym aspektem wydarzenia jest możliwość aktywnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze i w środowisku sprzyjającym nawiązaniu kontaktów i wymiany doświadczeń rodzicielskich.

 

Warto podkreślić, że co roku organizując takie wydarzenie, otrzymujemy patronat Prezydenta Koszalina, tak jest i tym razem :)

Również cieszy nas fakt, że ta edycja przedsięwzięcia została bardzo dobrze oceniona i otrzymała ponownie wsparcie na organizację imprezy z programu "Społecznik 2019"

 

W programie Festiwalu:

 

DZIEŃ PIERWSZY

7.09.2019r. (sobota)

 

"Inspiracje edukacyjne" dla profesjonalistów

10.00-10.15 Rejestracja uczestników

10.15-10.30 Otwarcie Festiwalu

10.30-12.00 Panel główny "Inspiracje edukacyjne" - wystąpienia gości - ekspertów

 • "Jak powstały i jak wdrażamy Standardy Dobrej Edukacji?" - Katarzyna Hall, prezes Stowarzyszenia Dobra Edukacja Gdańsk

 • "Mniej oceniania więcej uczenia się - co robi dzieciom ocenianie szkolne?" - Dorota Trynks, certyfikowany trener kadr systemu oświaty; aktywnie związana z inicjatywą Schule im Aufbruch w Niemczech i Budząca się Szkoła w Polsce

 • "Co znaczy Nauczyciel. Redefinicja roli" - dr Maja Megier dyrektor Szkoły Podstawowej EuroSzkoły w Koszalinie

12.00-12.30 Panel dyskusyjny

 

WARSZTATY

Blok I

12.30-13.15

sala 15

Alternatywne metody nauczania matematyki - Małgorzata Szymczak AKADEMIA NAUKI KOSZALIN

sala 9

Bo wtedy są emocje, czyli uczę się w działaniu. Jak realizować podstawę programową tak, aby oddziaływać na emocje - Anna Węgrzynek, Agnieszka Król Szkoła Podstawowa EuroSzkoła w Koszalinie.

 

Blok II

13:30-14:15

sala 10

Skuteczność wykorzystania metody globalnego czytania G. Domana w nauce czytania, nauki języków obcych i liczenia.

sala 12

Rola neuronauki w procesie uczenia się (czego nie wiedzieliśmy o mózgu, niepoznawcze czynniki sukcesu dziecka) - Dorota Trynks, certyfikowany trener kadr systemu oświaty

 

 

DZIEŃ DRUGI

8.09.2019 r. (niedziela)

"Akademia Świadomego Rodzica"

10.00-10.15 Rejestracja uczestników

10.15-10.30 Otwarcie Akademii Świadomego Rodzica

10.30-12.30 Panel główny "Akademia Świadomego Rodzica "

 • "Uczyć się z radością" - o roli ciała i emocji w procesie uczenia się oraz poszukiwaniu motywacji do nauki - Dorota Trynks, trenerka technik efektywnego nauczania/uczenia się

 • "Jak pomóc dziecku w nauce czytania, liczenia i nauki języków obcych wykorzystując metodę uczenia się wg G. Domana" Paulina Żurowska/Ula Gajdecka AKADEMIA NAUKI KOSZALIN

   

12.30-12.45 przerwa (catering: napoje zimne i gorące, soki, owoce)

 

WARSZTATY

Blok I

12:45-13:15

sala 15

Matematyka jest fajna!Inspirujące metody i narzędzia, które każdy rodzic może wykorzystać wspierając dziecko w rozwoju umiejętności logicznego myślenia - Małgorzata Szymczak AKADEMIA NAUKI KOSZALIN

sala 9

Biofeedback jako metoda wspierająca uczenie się dziecka o różnych potrzebach rozwojowych + konsultacje z terapeutą (możliwość skorzystania z podłączenia do aparatury EEG Biofeedback) - Elżbieta Nell Chojnowska AKADEMIA NAUKI KOSZALIN

 

Blok II

13:30-14:15

Sala gimnastyczna

Gimnastyka korekcyjna - kształtowanie prawidłowej postawy u dzieci (warsztat dla rodziców z dziećmi) - STREFA 3L

sala 9

Czy dzieci lubią idealnych rodziców? - spotkanie motywujące do pozytywnego rodzicielstwa - dr Maja Megier, psycholog, dyrektor Szkoły Podstawowej EuroSzkoły w Koszalinie

sala 15

konsultacje z logopedą

konsultacje z psychologiem dotyczące gotowości szkolnej

 

Animacje dla dzieci uczestników biorących udział w Akademii Świadomego Rodzica

10.30-13.30

 • Warsztat - Bądź kreatywny, czyli zrób to sam! warsztat z rękodzieła - Fundacja Twórczości Społecznej Latika

   
 • Zabawy z animatorami, gry i konkursy(malowanie twarzy, zabawy z chustami, konkurencje sportowe, puszczanie baniek itp.)

 • Fotobudka - zrób śmieszne zdjęcie

 • Stoiska z ofertą edukacyjną Akademii Nauki Koszalin oraz ECE i Szkoła Podstawowa EuroSzkoły

 

Zarejestruj się i zgłoś swój bezpłatny udział w FESTIWALU!

 

 

Ważne! Jeśli chcesz przyjść na Festiwal ze swoim dzieckiem (dotyczy drugiego dnia Festiwalu "Akademia Świadomego Rodzica), to dokonaj także jego zgłoszenia aby mogło wziąć udział w przygotowanej animacji pod okiem wykwalifikowanej kadry Akademii Nauki.

 

Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z szerokiego wachlarza swoich olbrzymich możliwości i lepiej radzić sobie i w szkole, i w życiu.Dlatego serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które na pewno zainspiruje Was do odnajdywania nowych rozwiązań i wprowadzania drobnych zmian, które mogą przynieść zaskakujące rezultaty.

 

Polecam gorąco!

Dyrektor Niepublicznej Placówki Oświatowej

Akademia Nauki Koszalin

Elżbieta Nell Chojnowska

 

 

W razie pytań służymy radą!
biuro@AkademiaNauki-Koszalin.pl
www.AkademiaNauki-Koszalin.pl

 

tel. 733-278-182

Akademia nauki - festiwal edukacyjny

FESTIWAL EDUKACYJNY
"Uczyć się z radością"

7-8 wrzesień 2019 r.

 

Miejsce: Europejskie Centrum Edukacyjne w Koszalinie

ul. Tytusa Chałubińskiego 15

75-581 Koszalin

 


 

Organizatorzy i partnerzy

Spektrum  - Koszalin

+48 535 895 551

+48 697 709 556

e-mail biuro@spektrum-szkolenia.pl

www.spektrum-szkolenia.pl

 

 

Niepubliczna Placówka Oświatowa
Akademia Nauki - Koszalin

ul Mieszka I 30

+48 733 278 182

+48 697 709 556

e-mail biuro@akademianauki-koszalin.pl

 

Centrum Szkoleń i rozwoju kadr